ÇİN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR :
Nisan ve Ekim aylarındaki Canton Fuarları için seçeceğiniz tur programıyla asagidaki evraklarin hazir olmasi halinde Çin Vizeniz alinir. Her hangi bir paket tur programina katilmayacaklara, Çin vizeleri için Orijinal Davetiye temin etmeleri gerekmektedir..

Firmanızın Antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben Çin iş gezisi için ticari vize almak istediğinizi belirten yazılı dilekçe..

1 adet firmanızın 2007 tarihli Faaliyet Belgesi Fotokopisi

1 adet vergi levhanızın Fotokopisi

1 adet vesikalik resim ( Ekim ve Nisan aylarındaki Canton Fuarı İçin başvuracaksanz 2 adet resme ihtiyacınız olacaktır. Biri vizeniz, diğeri fuar davetiyeniz için )

Vize çeşidini mutlaka belirtiniz. ( Tek giriş, Çift giriş veya Çoklu Giriş )

En az 6 ay geçerli pasaport ( 6 aydan daha az süresi olan pasaportları Konsolosluk geri çevirmektedir. Eğer pasaportunuzu yeniden uzatacaksanız en az 1 yıllık süre alın.)

Pasaportunuzda vize vurulacak sayfanın olmasına dikkat ediniz.

Nisan ve Ekim Aylarındaki Canton Fuarları haricinde, Çin vizesi almak için mutlaka Çin’deki belediyelerin birindeki Dış İlişkiler Bölümünden Orijinal Davetiye Gereklidir. (Bu davetiyede mutlak süretle kırmızı belediye mührü olması gerekmektedir. Davetiyesi olmayanlar için firmamız Çin’den davetiye temin etmektedir.)

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

1. İlk defa Çin’e gidenler için Çin Konsolosluğu sadece Tek giriş vize vermektedir.
2. Hongkong’ta 3 aydan az kalacak Türk Vatandaşları için Hongkong’a vize uygulaması yoktur.
3. Çin’den Hongkong’a giriş yaptıktan sonra, tekrar Çin’e giriş yapmak isteyen yolcuların en az çift girişli vizeye ihtiyaçları vardır.
4. İstanbul Çin Konsoloslugu Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri Açıktır. Bu sebeple, vize alınacak pasaportların bir gün evvelden firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir.
5. Çin vizesinin veriliş süresi 4 iş günüdür. Express işlem fiyat farkının ödenmesi durumunda vizeniz aynı gün veya iki sonraki iş günü içersinde Konsolosluğa ödenecek farkla alınır.
6. Bir şirketten aynı anda en fazla 3 kişi başvurabilir.
7. Çin Halk Cumhuriyeti yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır.